EĞİTİM

OKUL ÖNCESI (4-6 YAŞ ARASI) ANA SINIFI
Özel eğitim olabildiğince erken çocukluk döneminde başlaması gereken bir eğitimdir. Bu yüzden ana sınıfı seviyesinde ve okul eğitimine hazırlık amacı doğrultusunda 4-6 yaş arası öğrencilerimize yönelik bireysel ve grup eğitimi hizmeti verilmektedir.
Öğrenmeye hazırlık becerileri, özbakım becerileri, bilgisayar çalışmaları, iletişim becerileri, oyun becerileri, görsel algı ve bellek ile ilgili çalışmalar, dikkat artırıcı beceriler, akademik öncesi becerileri, Sosyal beceriler, işitsel algı ve bellek ile ilgili çalışmalar, el-göz koordinasyon becerileri koordinasyon becerileri, kreş ve yuvalarla kaynaştırma, tuvalet eğitimi, aile eğitim programları ve ev ziyaretleri konularında eğitim verilmektedir.

İLKÖĞRETİM VE EĞİTİM UYGULAMA OKULU
(7-14 Yaş Arası ? Eğitilebilir ? Öğretilebilir )
İlkokul çağına gelmiş öğrencilerimize yönelik eğitim uygulanmaktadır. SÜRESİ 8 YILDIR. Okul bitince öğrencilerimiz İlköğretim Diploması alarak mezun olmaktadırlar.
Okulda eğitim tam gündür (09:00-15:00)
Okuma, yazma, matematik, hayat bilgisi, fen bilgisi, iletişim becerileri, kişisel bakım, sosyal beceriler çalışılmaktadır.
Günde 6 saat, ayda 120 saat eğitim verilmektedir.

DESTEK EĞİTİM
Çeşitli ilköğretim okullarında kaynaştırma öğrencisi olan öğrencilere ve özel eğitim sınıflarında, eğitilebilir ilköğretim okulu ve eğitim uygulama okullarında özel eğitim alan öğrencilerimize yönelik bireysel olarak verilen eğitimdir. Öğrencinin performans düzeyine göre; Okuma, yazma, matematik, hayat bilgisi, fen bilgisi, iletişim becerileri, kişisel bakım, sosyal beceriler çalışılmaktadır.

BİREYSEL SEANSLI GRUP EĞİTİMİ
Bireysel terapilerde yaşıtlarından geri kalmış çocukların performans düzeyi belirlenir, ailelerinden çocukları hakkında bilgi toplanır ve çocuklarının kazanmasını istedikleri davranışlar tespit edilir.
Bu doğrultuda çocuğun ihtiyaç duyduğu eğitim ve rehabilitasyon çalışmaları birebir yapılır. Öğrenmeye hazırlık becerileri, özbakım becerileri, iletişim becerileri, oyun becerileri, görsel algı ve bellek ile ilgili çalışmalar, dikkat artırıcı beceriler, akademik öncesi beceriler, sosyal beceriler, işitsel algı ve bellek ile ilgili çalışmalar, el-göz koordinasyon becerileri, tuvalet eğitimi, aile eğitim programları ve ev ziyaretleri konularında eğitim verilmektedir.

GRUP EĞİTİM
Çocuklarınızın toplumun bir ferdi olarak yetişmesini temel ilke gören grup çalışmalarımız, gelişimsel yetersizlik gösteren çocuklarımızın sosyalleşmesini, çevre ile olumlu ilişkiler kurabilmesini, toplumda dikkat etmesi gereken davranışları öğrenmesi, çocukların grup terapileri ile kazanması gereken kuralları, insanlarla birlikte iken dikkat edilmesi gereken kuralları ve bunların yanında sosyal aktivitelerle çocukların kendilerine yeter hale getirmeyi hedeflemekte ve çalışmalarını buna göre sürdürmektedir. Grup terapilerinde öğrencilerimizin tam bağımsızlıklarını kazanabilmeleri amacıyla, doğal ortamlarda toplumsal beceriler ve toplum hayatına geçiş çalışmaları da verilmektedir.